Uudised

Kirikute Öö 2013 moto

"Ja too aeg tuleb, kui pole ei päeva ega öö aega, vaid õhtulgi on valge".
(Sk 14:7)

Isa Vít Zatloukal, Tšehhi Ostrava-Opava diötseesi piiskoplik vikaar pastoraaltöö alal:

Pimedus toob meile ohutunde. Tunneme ennast abitult. Prohvet Sakarja hüüd sobib igale inimesele, kes ootab päästmist. Kes ootab mitte ainult kaitset kurja eest, vaid püsivat päästmist, mida mitte miski ei ohusta. Kust võtta lootust? Kust võtta jõudu ootamiseks, et õiglus, õigus ja ühine headus võidutseks? Mitu korda oleme olnud pettunud, mitu korda oleme jälle sattunud olukordadesse, mis on meie vastu. Loodame ainult, et koit tuleb pärast ööd, pärast talve kevad. Loodame, et aeg viib ära kurjuse ja taas leiame põhjuse elamiseks. постельное белье купить киев

Sellises hetkes mõistame inimese igatsust absoluutse headuse järele. Inimese igatsust tõelise omakasupüüdmatu armastuse järele. Igatsust, et meie hapral elul oleks eesmärk.

Avatud kirikud meie armurikkas öös võivad saada lootuse tuletorniks iga inimese jaoks, kes otsib nagu prohvet Sakarja püsivat päästmist, päästet. Asi ei ole säravates, sageli värvilistes akendes, mis selle maailma öös paistavad kaua kuni hilisööni. See ei seisne ka eelkõige programmis, mida pakume.

Olgu kirikuid külastavatele inimestele need inimesed, keda nad sealt leiavad, elava Jeesusesse Kristusesse lootuse tunnistuseks. постельное белье украина

Oleme ikkagi inimesed, kes elavad Vaimus ja Tões, kellel on elav suhe Jumalaga mitte ainult kirikus. Olgu kogu meie elu - kõik, mida me räägime, mida me teeme ja kuidas me käitume -, selle usalduse väljendiks, mis lähtub teadmisest, et Jeesuses Kristuses on päästmine. Nõnda kohtuvad inimesed meis Temaga, igavesti Elavaga. Meie, tõeliselt elavad inimesed, oleme ju Jumala kirkuseks (püha Ireneus Lyonist); ja see kirkus valgustab igat paika ja meie kustumatu lamp on Tall (vrdl Ilm 21, 23).

Rahu teile!