Uudised

Uus koduleht www.kirikuteöö.ee

Meie uus koduleht asub aadressil kirikuteöö.ee.
Kõigil endistel ja uutel osalejatel palutakse nii oma andmete värskendamiseks kui ka osalussoovist märku andmiseks kasutada seniks meiliaadressi kirikuteoo (ät) gmail.com. 

 

 

Rohkem infot >>

Kirikute Öö 2019

2019. aastal toimub Kirikute Öö 24. mail.

Rohkem infot >>

Pimeduses tõuseb õiglastele valgus

Pimedus on hirmutav, sest ta on tundmatu ja etteaimamatu. Ometi võivad just seal sündida kõige suuremad imed. Nii oli see Jeesuse sünniga jõuluööl. Nii oli see tema ülestõusmisega, kui hommikul leiti eest tühi haud. Kas pole imelised pimeduses säravad tähed? Kas pole imeline pimeduses süttiv küünal? Kas pole imeline tuledes särav pühakoda, mis kutsub meid ka siis, kui maine valgus kustub - keset etteaimamatust ja tundmatust? Äkki kogeme just seal Jumala erilist ligiolu, uut pilku elule, armastust, mis meid otsib? On ju ka kirikute öö korraldajad pannud sinna oma armastuse, oma usu ja palved. Soovin Eesti Kirikute Nõukogu nimel Jumala õnnistust sellele ilusale ettevõtmisele, kõigile, kes sel ööl pühakoda külastavad. Saagu teilegi osaks laulik Taaveti rõõmus tõdemus: „Pimeduses tõuseb õiglastele valgus, armuline ja halastav ja õige.“ (Ps 112:4).

+Andres Põder
Eesti Kirikute Nõukogu president

 

Rohkem infot >>

Kirikute Öö moto 2018

 


Seekordne juhtmõte on valitud Esimesest Ajaraamatust (1Aj 9:27): "Nemad jäid Jumala koja ümber ka siis, kui tuli öö, [sest nende hooleks oli valve ja igahommikune avamine]."

Veeta öö kirikus? Kirikute öö moto 2018

Veeta öö kirikus? Kirikute öö moto 2018

Kirikute öö 2018 motoks on valitud piiblisalm Vana testamendist: "Nemad jäid Jumala koja ümber ka siis, kui tuli öö" - katkend Esimese Ajaraamatu 9. peatüki 27. salmist. Kuigi esmapilgul tundub see lihtne konstanteering, on tegemist huvipakkuva tekstiga, mille taga peitub suurem lugu.

Esimese Ajaraamatu (kreeka k Paralipomenon), tekkimine on lahus ajast, mida ta püüab kirjeldada, käsitledes ajalugu, millest Piiblis räägib ka Esimene ja Teine Saamueli raamat (umbes 1000 aastat enne Kristust). Paralipomenon tekkis aga vähemalt 500 aastat hiljem, nagu kirjutab 9. peatükk, mis on tekstis teatud erandiks.

Rohkem infot >>