Chyba

Lehekülge ei leitud.

Kirikute Öö programm 25.5.2018

Palvetuba

»»» Minu Kirikute Öö

Kohal on Healing Rooms Palvekliiniku vabatahtlikud

Tartu Maarja kirik
• 18:00 - 20:00 Kellaajad

 

Lisainformatsioon:

 

Informatsioon kirikust:

WWW: http://tartumaarja.eelk.ee/

Kontaktisik: Anneli Klaus

Kuperjanovi ja Pepleri tänava nurgal asuv Tartu Maarja kirik pühitseti 1842. aastal kihelkonnakirikuks ja oli esimene eestlaste rajatud kirikuhoone Tartus. Klassitsistlikus stiilis hoones sai kogudus tegutseda päevapealt 99 ja pool aastat, kuni 12. juulil 1941. aastal kirik süütemürskudest tabatuna maha põles. Nõukogude perioodil leidis kodutu kogudus peavarju erinevates Tartu kirikutes, Maarja kirik aga ehitati ümber tollase Eesti Põllumajandusakadeemia (EPA) võimlaks.

Maarja kirik tagastati kogudusele 2008. aastal ning kogudusel on kindel nõu kirik taas pühakojana üles ehitada. 2010. aastal loodi sihtasutus Tartu Maarja Kirik, kes ülesandeks ongi tegeleda taastamistööde korraldamisega. Toimunud on projektikonkurss ja kinnitatud võidutöö "Noa", mille  autoriks on arhitektuuribüroo KOKO.

Tartu Maarja koguduses (Õpetaja tn 5) toimuvad jumalateenistused igal pühapäeval algusega kl 12. 

Kuna ajaloolises kirikus (Pepleri 1) on alanud ehitustööd, palume 2018. aasta kirikute ööl külastada koguduse maja, aadress Õpetaja 5. Pakume mitmekesist muusikaprogrammi ja tegevust igas eas inimestele. Esmakordselt avame külalistele ka õueala, kus toimuvad ka osaliselt kontserdid.