Uudised

Meenutusi Kirikute Ööst 2013 meie kloostris

Eelmisel aastal võtsime teist korda osa Kirikute Ööst Tartus ja avasime kloostri uksed kõikidele, kellel oli huvi sisse astuda. Niiviisi me elasime ühe õhtu jooksul läbi palju lühikesi, kuid meeldivaid kohtumisi inimestega, kellest me tänaval vist ainult mööduksime.

Kes tahtis, võis koos meiega palvetada tunnipalvet või lihtsalt panna küünla põlema ja korraks vaikuses jääda meie kabelisse. Külalised kasutasid ka võimalust kirjutada paberile oma palveid, mille eest me lubasime palvetada ja ka palvetasime. Jumal teab, mis on igaühele konkreetses olukorras parim ja ta kuuleb alati inimeste palveid.

Rääkisime ka natuke meie eluviisist ja näitasime mõningaid pilte. Inimesed võisid näha, kuidas elame, külastades ka klausuuri - kohta kuhu peale õdede keegi ei saa tavaliselt tulla.

Esimest korda toimus meie juures munatempera töötuba õpetaja Einikese juhtimisel. Huvilistel oli võimalus maalida endale pisikene ikoon.

Kahjuks ei jõudnud me ise külastada teisi kirikuid, kus kõikjal oli kenad programmid ette valmistatud. Teame, et neil olid mitte ainult kirikute uksed, vaid ka südamed avatud.

Kindlasti tahame sellel aastal jälle oma kodu uksed lahti teha, sest meie kodumaal öeldakse: „Külaline kodus, Jumal kodus!“

Tervitavad frantsiskaani õed Tartust

Rohkem infot >>

Kirikute Öö moto

23. mail 2014 toimuva Kirikute Öö moto on seekord valitud 1. Moosese raamatust.

Rohkem infot >>