Uudised

Kirikute Öö 2013 moto

"Ja too aeg tuleb, kui pole ei päeva ega öö aega, vaid õhtulgi on valge".
(Sk 14:7)

Isa Vít Zatloukal, Tšehhi Ostrava-Opava diötseesi piiskoplik vikaar pastoraaltöö alal:

Pimedus toob meile ohutunde. Tunneme ennast abitult. Prohvet Sakarja hüüd sobib igale inimesele, kes ootab päästmist. Kes ootab mitte ainult kaitset kurja eest, vaid püsivat päästmist, mida mitte miski ei ohusta. Kust võtta lootust? Kust võtta jõudu ootamiseks, et õiglus, õigus ja ühine headus võidutseks? Mitu korda oleme olnud pettunud, mitu korda oleme jälle sattunud olukordadesse, mis on meie vastu. Loodame ainult, et koit tuleb pärast ööd, pärast talve kevad. Loodame, et aeg viib ära kurjuse ja taas leiame põhjuse elamiseks.

Sellises hetkes mõistame inimese igatsust absoluutse headuse järele. Inimese igatsust tõelise omakasupüüdmatu armastuse järele. Igatsust, et meie hapral elul oleks eesmärk.

Rohkem infot >>

Kirikute Öö tunnusgraafika

24. mail toimuva Kirikute Öö tunnusgraafika on ühine kõikides osavõtjamaades. Visuaalse stiili autor on Austria graafikadisainer Vera Rieder.

Igal aastal valitakse Piiblist motoks erinev salm, milles sisaldub sõna 'öö'. Seekordne moto on pärit Vana Testamendi prohvet Sakarja raamatust 14:7 ja kõlab: "Ja too aeg tuleb, kui pole ei päeva ega öö aega, vaid õhtulgi on valge".

Kirikute Öö 2012

Austrias osales 600 kirikut
Külastusi: 320 000
Pildil: valgusinstallatsioon, Stephansdom, Viin

Tšehhimaal osales 1200 kirikut, 
külastusi oli 400 000, kirikutes toimus kokku 7000 sündmust.
Pildil: noortekoori kontsert, minoriitide konvent, Brno

Eestis toimus Kirikute Öö esimest korda.
Osales 12 kirikut ja 1 klooster
Külastusi ca 7 000 (Tartu)
Pildil: esineb Camerata Universitatis, Rooma-katoliku kirik, Tartu

Slovakkias toimus Kirikute Öö teist korda. Osales 200 kirikut.
Külastuste arv: 40 000
Pildil: Püha Ristija Johannese katedraal, Trnava

Rohkem infot >>

Avatud uksed

Legend räägib, et kord unustanud kirikuteener ühe Viini kiriku uksed õhtul valla ja jalutanud koju. Mõne tunni möödudes meenus see talle ja mees tõttas tagasi uksi lukustama. Oma imestuseks leidis ta sel hilisõhtul kirikust eest hulga inimesi, kes olid jalutuskäigul avatud uksest sisse astunud, et uudistada või lihtsalt pisut istuda ja mõtiskleda.

Nii hakkaski küpsema mõte avada kord aastas ühel kevadisel õhtul kirikute uksed, et sundimatus öises atmosfääris võiksid kirikusse siseneda ka kõik need inimesed, kes seda mingil põhjusel tavaliselt ei söanda.

Esimene Kirikute Öö toimus Viinis 2005. aastal

Rohkem infot >>